Sākums
Monogrāfija par Voldemāru Zeltiņu

Monogrāfija par Voldemāru Zeltiņu

Decembrī izdevniecībā "Neputns" gaidāma arī Kristiānas Ābeles monogrāfija par gleznotāju Voldemāru Zeltiņu.

Kristiāna Ābele: "Pēc visa, kas atklājies par Zeltiņa mūžu un saskatīts viņa darbos, ir pamats vairāk piekrist Bēma un Bietes viedoklim. Gleznotāja pretrunīgajā plaismā ar dzīvi mākslai tika veltīta jaunrades spēku koncentrācijas spriedze, kuras iemiesojumu emocionālajā ritmā uz audekla, kartona vai papīra drūmums nav valdošā noskaņa."

Dizains un makets: Armands Zelčs.

Monogrāfijas izdošanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds

Jaunības avots. Aija Jurjāne

Jaunības avots. Aija Jurjāne

"Uz Aijas galda starp grāmatām pacēlās meitas Ievas apgleznotā porcelāna vāze – pašas Aijas porcelāna simpozijā Zvārtavā apgleznotās vāzes bija jau atdāvinātas. Tādā kā starpstāva plauktā-galerijā, kurp varēja uzrāpties pa zviedru vingrošanas sienas redelēm, glabājās Aijas gleznas, to nebija un nekad arī nebija bijis daudz, jo padomju laika tematiskajām vai sezonālajām izstādēm paredzētās kompozīcijas kā pirkumi nonākušas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Mākslinieku savienības muzeja krājumā, savukārt portretus Aija dāvinājusi tiem, kuri tajos bija redzami. Aijai patika dāvināt." (Anita Vanaga)

Sastādītāja un projekta vadītāja – Sandra Krastiņa, dizains – Artis Briedis, Rūta Briede, tekstu autori – Anita Vanaga, Sandra Krastiņa, Rasa Jansone, Dace Lamberga, Anna Auziņa, Reinis Dzudzilo, Barbara Gaile, Edgars Vērpe, Aija Jurjāne, Ieva Jurjāne.

Grāmata "Jaunības avots. Aija Jurjāne" tiks izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "KultūrELPA" atbalstu.

Česlavs Milošs "Dāvana"

Česlavs Milošs samta sērijā

Decembrī izdevniecībā "Neputns" gaidāms Česlava Miloša dzejoļu krājums samta sērijā.

Ingmāra Balode: "Svaru dzejnieka vārdiem sabiedrības acīs mēdz piešķirt arī ārējas dekorācijas, apbalvojumi, kuru šīs grāmatas autoram īpaši mūža otrajā pusē netrūkst; kā zināms, slava mēdz nest radošu atslābumu vai pagurumu, taču — ne šim dzejniekam. 1980. gadā Česlavam Milošam tiek piešķirta Nobela prēmija literatūrā "par daiļradi, kurā ar bezkompromisa asredzību tiek atklāta cilvēka neaizsargātība nesamierināmu konfliktu pasaulē"."

Krājuma redaktors – Jānis Elsbergs, atdzejotāji – Ingmāra Balode, Uldis Bērziņš, Hermanis Marģers Majevskis, Māris Salējs. Dizains: Anna Aizsilniece.

Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.