Sākums
Iznāk grāmata "Sakrālās arhitektūras un mākslas mantojums vēsturiskajā Ogres rajonā"!

Iznāk grāmata "Sakrālās arhitektūras un mākslas mantojums vēsturiskajā Ogres rajonā"!

Turpinot aizsākto darbu pie sakrālās mākslas un arhitektūras mantojuma apzināšanas, Jāņa Zilgalvja grāmatā aptverta vēsturiskā Ogres rajona teritorija un aplūkoti dievnami tajā ietilpstošajos novados  Ikšķiles, Ogres, Lielvārdes un Ķeguma. Kopā apskatīti 26 objekti.

Ogres rajonā atrodas visas lielākās tradicionālo konfesiju  luterāņu, katoļu un pareizticīgo svētvietas. Vēsturiskais Ogres rajons ir bagāts ar kultūrvēsturisko mantojumu, kura ievērojama daļa attiecināma sakrālajai arhitektūrai un mākslai. Šie pieminekļi pārstāv plašu laika posmu no 12. gs. līdz pat 20. gs. 30. gadiem.

Teksta autors, fotogrāfs, baznīcu plānu sagatavotājs Jānis Zilgalvis.

Zinātniskā redaktore Rūta Kaminska.

Literārā redaktore, korektore Sanda Rapa.

Māksliniece Inta Sarkane.

Iznāk Ivara Šteinberga otrais dzejas krājums "Jaunība"!

Iznāk Ivara Šteinberga otrais dzejas krājums "Jaunība"!

Ivara Šteinberga otrais dzejoļu krājums "Jaunība" ir veltījums autora paaudzei, kas uzaugusi 21. gs. sākumā. Katra no trim grāmatas nodaļām atbilst savai jaunības pieredzes šķautnei: pirmā ir par sniegšanos pēc pārspīlētām radošajām ambīcijām, otrā apspēlē draudzības un atvērtās pasaules tēmas, bet trešā veltīta intimitātes meklējumiem.

Redaktors Artis Ostups.

Ilustrators Reinis Gailītis.

Dizains: Estere Betija Grāvere.

Atkal pieejamas Penti Sārikoski dienasgrāmatas!

Penti Sārikoski grāmatas ir izlabotas! Visi, kuri vēlas apmainīt savu kļūdaino eksemplāru, laipni gaidīti "Neputna" galerijā Tērbatas ielā 49/51 vai sazinieties ar veikalu neputns@neputns.lv!
Galerijas darbalaiks Jāņu nedēļā

Galerijas darbalaiks Jāņu nedēļā

Trešdiena galerijā  īsā diena, galerija būs atvērta līdz 15.00.

23. un 24. jūnijā galerija slēgta.

Lai lustīga svinēšana!

Arī "Neputnā" sācies Purvīša trakums!

Arī "Neputnā" sācies Purvīša trakums!

2022. gads Latvijas mākslā un kultūrā iekrāsojies slavenā ainavista Vilhelma Purvīša zīmē.

Lai cik dīvaini tas arī nebūtu, latviešu mākslas ikonai Vilhelmam Purvītim joprojām nav ticis izveidots pienācīgs darbu albums  izdevums, kurā mēs iespējami pilnvērtīgi sastaptos tieši ar viņa glezniecību visā tās krāšņumā un daudzveidībā.

Bet nu šis robs ir aizlāpīts, un saulgriežos "Neputnā" ir klāt mākslinieka monogrāfiskais albums "Purvītis", kura pamattekstu rūpīgi tapinājusi mākslas pētniece Kristiāna Ābele. Māksliniece Inese Hofmane.

Grāmata pieejama šeit.