Home
Izdots jauns Valtera Benjamina darbu krājums "Vienvirziena iela" Igora Šuvajeva tulkojumā

Izdots jauns Valtera Benjamina darbu krājums "Vienvirziena iela" Igora Šuvajeva tulkojumā

Lasītāji Valteru Benjaminu (1892-1940) pazīst galvenokārt kā kritiķi un filozofu, kurš jaunībā rakstījis par vācu romantismu, vēlāk teoretizējis par fotogrāfiju un kino, bet dzīves pēdējos gadus veltījis deviņpadsmitā gadsimta Parīzes apcerēšanai un protestam pret fašismu. Šajā izdevumā, kas Igora Šuvajeva tulkojumā ietver darbus “Vienvirziena iela” (1928) un “Bērnība Berlīnē gadsimtu mijā” (1938), mēs iepazīstam Benjaminu kā rakstnieku, kurš lieliski izpratis modernitātes raksturu un būs aktuāls tik ilgi, kamēr mēs turpināsim domāt par literatūru, mākslu un vēsturi. 

Darbs “Vienvirziena iela” iezīmē pagriezienu Benjamina meklējumos un veltīts latviešu režisorei Asjai Lācis (1891-1979). Savukārt teksts “Berlīnes bērnība gadsimtu mijā” ir Benjamina pēdējais autorizētais darbs viņa projektā “Pasāžas”, un tajā iekļauta arī Benjamina pieredze, īslaicīgi uzturoties Rīgā.

Sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju tapusi skatuves mākslas tulkojumu antoloģija “Spriedzes lauki”

Sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju tapusi skatuves mākslas tulkojumu antoloģija “Spriedzes lauki”

Skatuves mākslas tulkojumu antoloģija tapa kā atbilde uz nepieciešamību pētīt, izprast un skaidrot parādības, kas kopš 20. gadsimta otrās puses un 21. gadsimtā ir novērojamas pasaulē, kā arī ieplūdušas un nepārprotami ietekmējušas mūsdienu Latvijas teātri. Izdevumā vienkopus izlasāmas teorijas, personīgi pārspriedumi un ierosinājumi domāšanai par laikmetīgās skatuves mākslas praksēm. Antoloģijā iekļauti tādu autoru kā Hansa Tīsa Lēmana, Ērikas Fišeres-Lihtes, Tima Etčelsa, Milo Rau, Klēras Bišofas u. c. teksti.

Sastādītāji Evarts Melnalksnis un Dārta Ceriņa
Projekta vadītāja Kristīne Freiberga


Tulkotāji: Inta Balode, Dārta Ceriņa, Linda Gediņa, Laine Kristberga, Andris Kuprišs, Gundega Laiviņa, Ieva Maurāne, Lauma Mellēna-Bartkeviča, Evarts Melnalksnis, Laila Niedre, Santa Remere, Inga Rozentāle-Pejū, Katrīna Rudzīte, Astra Skrābane, Jana Vērdiņa, Arvis Viguls

Redaktori: Kitija Balcare, Laila Burāne, Dārta Ceriņa, Kristīne Freiberga, Zane Kreicberga, Laine Kristberga, Gundega Laiviņa, Lauma Mellēna-Bartkeviča, Evarts Melnalksnis, Laila Niedre, Beata Paškevica, Maija Pavlova, Didzis Ruicēns, Laura Stašāne, Elvīra Šimfa, Edīte Tišheizere, Baiba Tjarve, Līga Ulberte

Literārie redaktori un korektori Juta Ance Ķirķis un Raimonds Ķirķis
Dizainers Aleksejs Muraško

Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds

Klajā nācis Roberta Vilsona pirmais dzejas krājums

Klajā nācis Roberta Vilsona pirmais dzejas krājums

Grāmatas redaktors Henriks Eliass Zēgners: “Roberta Vilsona debijas krājuma “Muļķu ķērājs” saknes iedzītas plašā literatūras laukā, taču Vilsona balss ir savrupa un spirgta." 

Autors: Roberts Vilsons; redaktors: Henriks Eliass Zēgners; korektors: Rūdis Bebrišs; dizainere: Estere Betija Grāvere

jaunā dzīve

tev, kas iemācīji mani rakstīt
veltu šo melnbalto asteri

Latvijas mākslas klasikas sērijā tapusi grāmata par Jāzepu Grosvaldu

Latvijas mākslas klasikas sērijā tapusi grāmata par Jāzepu Grosvaldu

Jāzeps Grosvalds (1891—1920), viens no ievērojamākiem un izglītotākiem latviešu māksliniekiem, Latvijas mākslas vēsturē raksturots kā klasiskā modernisma ievadītājs, kā nācijai būtisku tēmu atveidotājs kara un politisko krīžu posmā.

Eduarda Kļaviņa grāmata top sērijā “Latvijas mākslas klasika”, kas ērti uztveramā veidā ļauj iepazīt mūsu mākslas klasiķu darbus un to tapšanas apstākļus. Grāmata ietvers pilnu teksta tulkojumu angļu valodā un plašu reprodukciju klāstu. Grāmatas beigās būs atrodama arī laika josla, kurā latviešu mākslinieka dzīvi iespējams skatīt pasaules notikumu kontekstā, atklājot kopsakarības, paralēles vai vienkārši interesantas sakritības.

Izdots jaunākais Ineses Zanderes dzejoļu krājums

Izdots jaunākais Ineses Zanderes dzejoļu krājums

Grāmatas redaktore Ieva Lešinska: “Ineses Zanderes jaunais, sestais, dzejas krājums “Stikla burtnīca” ir loģisks iepriekšējo turpinājums, tematikas un poētiskās domāšanas ziņā īpaši sasaucoties ar “Melnās čūskas maiznīcā” (2003) spilgti aizsākto un “Mantojumos” (2021) vēl jo spilgtāk izvērsto. Arī šeit dzejniece ver un caur sevi pārstrādā gan citu autoru tekstu, gan vēstures — piedzīvotas un iztēlotas — lappuses.” 

 

Dzejas krājuma “Stikla burtnīca” autore: Inese Zandere

Redaktore: Ieva Lešinska

Korektore: Juta Ance Ķirķis

Dizainere: Anta Pence

Grāmata tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.